Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Ostra dyskusja o zaostrzeniu aborcji: "To nie jest Pana macica"

BS
poniedziałek, 4.04.2016 r.
godz. 17.00
BS | poniedziałek, 4.04.2016 r., godz. 17.00
Ostra dyskusja o zaostrzeniu aborcji: To nie jest Pana macica
fot. Włodzimierz Hoppel

Od kilku dni przez Polskę przetacza się dyskusja na temat zaostrzenia ustawy aborcyjnej. W niedzielę gośćmi wieczoru WTK byli Aleksandra Sołtysiak - Łuczak z wielkopolskiego Kongresu Kobiet oraz Paweł Wosicki - prezes Polskiej Federacji Ruchów na Rzecz Obrony Życia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Dyskusja na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego wybuchła w związku z działaniami tzw. obrońców życia, którzy przygotowali projekt ustawy, który doprowadzi do praktycznie całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Projekt poparli już biskupi, których list w tej sprawie w niedzielę odczytano w kościołach. Kilka dni temu również Beata Szydło zapowiadała, że jest zwolennikiem wprowadzania tej ustawy, ale w poniedziałek wyjaśniała, że była to jej prywatna opinia - Moje prywatne zdanie nie ma w tej chwili znaczenia. Wypowiadałam się tylko prywatnie i podkreślałam, że były to moje prywatne opinie. Nigdzie nie znajduje się moja wypowiedź oficjalna, jako premiera. Nie ma w tej chwili w Polsce takiego tematu - wyjaśniała na dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło.

W niedzielę w całym kraju odbyły się manifestacje przeciwników zaostrzenia prawa. W Poznaniu manifestacja zgromadziła kilkaset osób, które protestowały pod siedzibą poznańskiego PiS-u. Na ten temat dyskutowali też goście Wieczoru WTK - Pozwólcie nam samym decydować, czy chcemy przerwać ciążę, czy nie, ale przede wszystkim powinna być edukacja seksualna, refundacja antykoncepcji. Jeżeli by Wam zależało na życiu, to powinniście walczyć o to, żeby nie było niechcianych dzieci, żeby wszystkie dzieci były chciane - mówiła Aleksandra Sołtysiak-Łuczak z Kongresu Kobiet. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy w serwisie WTK Play.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama