Reklama
Reklama

Poznań: zatrzymano 39-latka, który uprawiał konopie na terenie ogródków działkowych

fot. Policja
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu policjanci we współpracy z Izbą Celną zatrzymali 39-letniego poznaniaka, który na terenie ogródków działkowych uprawiał konopie indyjskie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 29 marca na terenie poznańskich ogródków działkowych. - 39-latek w domku na działce uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 66 krzewów tych roślin w różnym stadium rozwoju oraz zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany - wyjaśnia Dominika Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Sprawdzono także miejsce zamieszkania mężczyzny. - Tam również znaleziono narkotyki. Zabezpieczono ponad 160 gramów marihuany. Jak wynika z wyliczeń policjantów i funkcjonariuszy Izby Celnej z zabezpieczonych roślin i suszu można było wyprodukować blisko 2500 porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych - dodaje.

Wobec 39-latka zastosowano dozór policyjny. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro