Reklama

Miasto wystawiło na sprzedaż kolejną działkę: zamiast parkingu będą budynki?

fot. Google Street View
fot. Google Street View

21 kwietnia odbędzie się pierwszy przetarg na sprzedaż działki o powierzchni ponad 2700 metrów kwadratowych położonej przy ul. Matyi w sąsiedztwie starego budynku dworca autobusowego. Obecnie jest tam parking. Nowy właściciel będzie mógł tu wybudować mieszkania lub obiekty usługowe.

Już w połowie lutego pisaliśmy o terenie o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych, który został wystawiony na sprzedaż przez miasto. Znajduje się przy ulicy Milczańskiej, w sąsiedztwie Posnanii, i mogą na nim powstać nowe bloki. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 18 kwietnia. Cena wywoławcza to 8 milionów złotych.

Kilka dni później, konkretnie 21 kwietnia, rozstrzygnięty zostanie kolejny przetarg. Tym razem miasto wystawiło na sprzedaż teren przy ulicy Stanisława Matyi (działka 3/8), w sąsiedztwie starego dworca autobusowego. Chodzi o działkę przy skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową, na której obecnie znajduje się parking - tuż przed wejściem do budynku pawilonu handlowego w sąsiedztwie starego dworca.

Teren ma ponad 2700 metrów kwadratowych i znajduje się na obszarze, na którym nie obowiązuje żaden miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. - Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem MW/U (teren zabudowy mieszkaniowej lub zabudowy usługowej w obszarze funkcjonalnego Śródmieścia). Wiodący kierunek przeznaczenia to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub usługowa, a uzupełniający to zieleń, tereny sportu i rekreacji, tereny komunikacji i infrastruktury technicznej - informują urzędnicy. Dodają, że budynki, które miałyby tu powstać mogą być niskie lub średniowysokie. Równocześnie zaznaczono, że "studium nie jest aktem prawa miejscowego i jego zapisy nie są wiążące przy ustalaniu warunków zabudowy".

Cena wywoławcza za teren to 9 milionów złotych. Wadium wynosi 900 tysięcy złotych i należy je wpłacić do 14 kwietnia. Przetarg odbędzie się 21 kwietnia o 10.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro