Reklama
Reklama

Profesor Andrzej Lesicki nowym rektorem UAM

fot. andrzejlesicki.pl
fot. andrzejlesicki.pl

W poniedziałek odbyły się wybory na rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Kandydatów było dwóch - profesor Andrzej Lesicki oraz profesor Jacek Witkoś. Nowym rektorem uniwersytetu został profesor Lesicki.

Profesor Andrzej Lesicki do tej pory pełnił funkcję prorektora do spraw kadry i rozwoju uczelni. Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UAM. W swoim programie przyznaje, że istotne jest nie tylko myślenie o przyszłości, ale też pamiętanie o tradycji. - Swój program wyborczy przygotowałem tak, by kierując naszą uczelnią w latach 2016-2020 realizować cele przyświecające jej założycielom, zachować dziedzictwo poprzedników i jednocześnie rozwijać uniwersytet w taki sposób, by podążał za dynamicznymi zmianami w otoczeniu - zaznacza.

Nowy rektor w swoim programie zapewnił, że będzie kontynuować politykę stabilizacji zatrudnienia. Studentów zamierza traktować jak pełnoprawnych i docenianych partnerów w zarządzaniu uczelnią wyższą. - Zadaniem uczelni i rektora jest dbałość o ich rozwój w wielu aspektach ich przyszłego życia. Decyzje dotyczące kierunku rozwoju Uniwersytetu nie mogą być podejmowane bez udziału reprezentacji studentów, jaką jest samorząd studencki. Dlatego, jako rektor, będę zabiegać o wzmocnienie kompetencji i rozwój osobisty studentów, ich większy udział w zarządzaniu naszą uczelnią oraz partnerskie relacje z silnym samorządem studenckim - zaznacza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro