Reklama
Reklama

Tłumy w Arboretum Kórnickim: coraz bardziej wiosennie

Arboretum Kórnickie, niezwykły ogród przy zamku, powoli budzi się do życia. W weekend pojawiły się tutaj tłumy. Kwitnie coraz więcej roślin, ale na apogeum trzeba jeszcze poczekać - wówczas będzie tu można podziwiać magnolie, z których arboretum słynie.

W weekend w Arboretum Kórnickim po alejkach spacerowały tłumy. Wiosenna pogoda zachęcała do odpoczynku na świeżym powietrzu, nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób wybrało się do niezwykłego ogrodu. A z każdym dniem jest w nim coraz więcej kwitnących roślin.

- W niedzielę witaliśmy w arboretum wiosnę i rozpoczynaliśmy nasz sezon turystyczny - mówi Kinga Nowak-Dyjeta, kierowniczka Arboretum Kórnickiego. - Arboretum jest obecnie pełne wiosny i można rozkoszować się widokiem kwitnących kwiatów - dodaje.

W niedzielę odbywały się tutaj wycieczki z przewodnikiem. Nie tylko spacerowano po ogrodzie, ale też zajęcia odbywały się w nowej sali edukacyjnej. - Pod mikroskopami przyszykowaliśmy różne okazy. Głównie dotyczyło to kwitnienia - mówi Katarzyna Broniewska z arboretum.

Choć do majówki jeszcze miesiąc, już teraz warto zaplanować czas na odwiedzenie Kórnika w tym czasie. Dlaczego? Arboretum Kórnickie od lat słynie z pięknych magnolii. 1, 2 i 3 maja odbywać się tu będą spacery z przewodnikami w ramach akcji "Kwitnące magnolie". To prawdziwy raj dla amatorów fotografii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro