Reklama
Reklama

Świadkowie Jehowy przyjechali do Poznania

Pomimo, że za każdym razem pada deszcz, nie odstrasza on wiernych do gromadzenia się i wyzwania swojej wiary. Do Poznania przyjechało około 8,5 tysiąca Świadków Jehowy, którzy będą się modlili i słuchali kazań. Część z nich przyjmie również chrzest.

Na co dzień Stadion Olimpii jest w pełni swoich możliwości wykorzystywany przez żużlowców. W ten weekend miłośnicy ekstremalnej jazdy na motorach zostali zmuszeni do odpoczynku. Od soboty na Stadionie Olimpii odbywa się w zgromadzenie okręgowe Świadków Jehowy. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem "Naśladuj Chrystusa".

Do Poznania przyjechało około 8,5 tysiąca wiernych z Leszna, Kościana, Gostynia, Gorzowa, Czarnkowa, Piły, Gniezna, Słupcy i Śremu. Organizatorzy przewidują, że do niedzieli może przybyć aż 10 tysięcy wiernych. Wyznawcy związku pragną przede wszystkim wspólnie się modlić oraz słuchać kazań. Część z nich w tych dniach przyjmie również chrzest poprzez zanurzenie całego ciała w wodzie.

Świadkowie Jehowy prezentują zarejestrowany związek wyznaniowy o pełnej nazwie Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. Wyznawcy uważają, że jedynym bogiem jest Jehowa oraz odrzucają istnienie Trójcy świętej. Wierzą, że jedynym Słowem Bożym jest Biblia. Uważają, że Jezus Chrystus jest synem Boga, ale nie zgadzają się z przekonaniem, że sam jest Bogiem. Zdaniem świadków Jehowy, prawdziwa religia kładzie nacisk na przestrzeganie Bożych przykazań i miłość bliźniego. Często przekazują innym swoje racje oraz wyznawane wartości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro