Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

Program 500+: nowoczesne biura przy Małachowskiego z udogodnieniami dla dzieci

KaT
czwartek, 31.03.2016 r.
godz. 11.06
KaT | czwartek, 31.03.2016 r., godz. 11.06
Program 500+: nowoczesne biura przy Małachowskiego z udogodnieniami dla dzieci

Od piątku można składać wnioski o świadczenie w ramach programu 500+. Poznańskie Centrum Świadczeń przygotowuje się na tłumy mieszkańców i wydłuża swoje godziny pracy. W obiekcie przy ulicy Małachowskiego powstał nowoczesny Dział Obsługi z placem zabaw i ogromną poczekalnią.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w środę pisaliśmy o możliwości rezerwowania wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń w ramach składania wniosków o świadczenie 500+ (TUTAJ). - Obecnie umówionych jest 7000 osób. Są to terminy od kwietnia do czerwca. To nie jest tak, że terminów kwietniowych nie ma. One są, pojedyncze i można z nich skorzystać - mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora PCŚ.

Urzędnicy już szykują się na duże zainteresowanie programem nowych świadczeń i dlatego wydłużają godziny pracy PCŚ. - Pierwsze dwa tygodnie będą dla nas kluczowe. Spodziewamy się dużego zainteresowania programem. Wydłużyliśmy godziny pracy PCŚ i będziemy działać od 7.00 do 19.00 przez pierwsze dwa tygodnie. W pierwsze dwie soboty będziemy przyjmować mieszkańców od 8.00 do 15.00 - mówi Grzegorz Karolczyk, szef PCŚ.

Wnioski można składać w Poznańskim Centrum Świadczeń m.in. w budynku przy ulicy Małachowskiego 10. Tutaj przygotowano zupełnie nowy Dział Obsługi. Jest tu poczekalnia na 150 osób, kącik dla dzieci, a także plac zabaw przed budynkiem. - Budynek jest blisko pętli tramwajowej, a dodatkowo spełnia standardy, które wyznaczyliśmy do obsługi mieszkańców - tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wszystkie sprawy związane ze świadczeniem załatwimy nie tylko przy ulicy Małachowskiego, ale też w siedzibie PCŚ przy ulicy Wszystkich Świętych 1. Wnioski złożymy natomiast dodatkowo przy ulicach Libelta 16 (Wydział Spraw Obywatelskich), Gronowej 22a (Wydział Komunikacji) oraz 28 Czerwca 1956 404 (Wydział Działalności Gospodarczej).

Wnioski można też składać przez internet. Więcej informacji tutaj.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama