Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Teledysk promujący 1050. rocznicę Chrztu Polski „podbija” internet

KaT
piątek, 25.03.2016 r.
godz. 14.30
KaT | piątek, 25.03.2016 r., godz. 14.30
Teledysk promujący 1050. rocznicę Chrztu Polski „podbija” internet
fot. YouTube

W środę w internecie pojawił się teledysk promujący 1050. rocznicę Chrztu Polski. Nie jest to oficjalna produkcja w ramach promocji kwietniowych wydarzeń, a projekt zespołu Anno Domini z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej i Klubu Katolickich Przedsiębiorców. Teledysk błyskawicznie rozchodzi się w sieci, a ASZdziennik nazwał go „największym WTF na polskim YouTube od 1050 lat”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W kwietniu w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wykorzystał to zespół Anno Domini, który postanowił zrealizować teledysk do swojej piosenki „Chrzest Polski 966”. Słowa i muzykę napisał, oraz piosenkę wykonał Dominik Górny, członek zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Zgodnie z napisami na końcu teledysku, inicjatorami powstania utworu była Archidiecezja Poznańska i Klub Katolickich Przedsiębiorców, a honorowy patronat nad utworem i teledyskiem objęło Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, któremu Górny szefuje.

Efekty pracy 2 osobowego zespołu można już obejrzeć na YouTube. Projektem zainteresował się nawet ASZdziennik specjalizujący się w „zmyślonych informacjach”. - Największy WTF na polskim YouTube od 1050 lat - tak pisze o projekcie dziennik. Dodaje, że to wideo dla ludzi o mocnych nerwach. Na koniec czytamy - „To jest ASZdziennik, ale to prawda”.

Sami oceńcie:

Reklama