Reklama
Reklama

Bałtyk ma już 10 kondygnacji, wybudują jeszcze 6

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Biurowiec Bałtyk, który powstaje przy rondzie Kaponiera, przekroczył już połowę docelowej wysokości. Obecnie ma 10 kondygnacji z planowanych 16. W czerwcu widoczna ma być cała bryła obiektu.

W czwartek inwestorzy budujący Bałtyk zaprezentowali jak przebiegają prace na budowie nowego obiektu przy rondzie Kaponiera. - Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania zbrojenia poziomu +11 - mówi Tomasz Frycz z Garvestu. - Do połowy czerwca 2016 roku powinniśmy zakończyć prace związane ze stanem surowym. W czerwcu będzie więc widoczna bryła budynku. Na niższych piętrach już widać, że prowadzone są prace związane z fasadą - dodaje.

Docelowo Bałtyk będzie mieć 16 pięter. Jak informuje wykonawca, do tej pory wykorzystano już 80% materiałów potrzebnych do budowy całego obiektu. - Najwięcej betonu i stali zbrojeniowej zużyto na podziemne kondygnacje oraz pierwsze cztery piętra. Od szóstej kondygnacji powierzchnia stropów maleje kaskadowo - powierzchnia podłogi ostatniego piętra będzie stanowić zaledwie 25% największego.

W Bałtyku mieścić się będą nie tylko biura (choć te zajmą m.in. firma doradcza KPMG oraz firma Oxylion). Na dwóch pierwszych kondygnacjach działać będzie klub fitness Fabryka Formy. Nie zabraknie kawiarni i restauracji - m.in. Bagels & Friends. Na ostatniej kondygnacji ma się natomiast mieścić klub muzyczny. - Najemca jest bardzo poważnie zainteresowany. Ujawnimy jakiego charakteru będzie to lokal, ale dopiero wtedy, gdy dojdzie do podpisania umowy - zaznacza Michał Włodarczyk z Garvestu.

Pomiędzy Bałtykiem i Concordia Design funkcjonować ma natomiast "Podwórko". - Chcemy, żeby była to nowa przestrzeń miejska w Poznaniu, żeby poznaniacy się tu spotykali i spędzali czas. Żeby odbywały się tutaj fajne wydarzenia. Na pewno będą tu ogródki kawiarniane, restauracyjne - zaznacza Włodarczyk.

Inwestorem obiektu są Grupa Vox i Garvest. Budowa ma potrwać do wiosny 2017 roku. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 146 milionów złotych. Projekt Bałtyku powstawał dwa lata w pracowni architektonicznej MVRDV.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro