Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama

Os. Batorego: konsultacje w sprawie oświetlenia boiska, „których nie było”

KaT
środa, 23.03.2016 r.
godz. 11.27
KaT | środa, 23.03.2016 r., godz. 11.27
Os. Batorego: konsultacje w sprawie oświetlenia boiska, „których nie było”
fot. RO Piątkowo

Do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców osiedla Batorego zaniepokojonych konsultacjami społecznymi w sprawie oświetlenia osiedlowego boiska. Na początku marca Rada Osiedla Piątkowo poinformowała, że odbędą się konsultacje, a w tym tygodniu okazało się, że już się zakończyły. Mieszkańcy jednak twierdzą, że nikt nie pytał ich o zdanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W 2014 roku oficjalnie otwarto nowe boisko na osiedlu Batorego. Wcześniej na zaniedbanym terenie królowały psie odchody i… dziki. Od dwóch lat mieszkańcy mają dostęp do nowego obiektu. Jego okolica sukcesywnie się zmienia - powstał tu plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Teraz pojawiła się propozycja zamontowania oświetlenia przy boisku.


5 marca na facebookowym profilu RO Piątkowo zaanonsowano, że odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie. - W marcu odbędą się konsultacje społeczne w sprawie planowego oświetlenia boiska do piłki nożnej na os. Stefana Batorego. Przede wszystkim ważne są dla nas opinie okolicznych mieszkańców graniczących z kompleksem, w szczególności lokatorów bloków 41, 46, 47, 50 i 54. O dokładnym terminie konsultacji poinformujemy w osobnym komunikacie - można było przeczytać w poście.

Mieszkańcy nie kryli zadowolenia z tego, że ktoś będzie ich pytać o zdanie. Tym bardziej, że na osiedlowym forum batorego.net pojawiły się opinie przeciwne inwestycji. - Ja już z góry mogę powiedzieć, że jestem przeciw oświetleniu. Obecnie gdy się robi ciemno, to kończą się gry na boisku. I to uważam za sytuację naturalną - pisze na forum andy. - Boisko jest wystarczająco długo użytkowane w ciągu dnia. I tak czy tak, świeciłoby mi w okna - dodaje mieszkanka osiedla.

W poniedziałek radny osiedlowy z Piątkowa Jacek Tomaszewski poinformował mieszkańców na forum, że „konsultacje już zostały przeprowadzone”. - Prosiłem Przewodniczącego Zarządu Osiedla aby przekazała mi termin i godziny konsultacji. Takiej informacji nie uzyskałem, niestety - napisał.

Do naszej redakcji zwracają się mieszkańcy, którzy w konsultacjach nie brali udziału i to nie ze swojej woli. - Dowiedziałem się, że konsultacje podobno już się odbyły, a jakoś nikt o zdanie mnie nie pytał. Mieszkam w bloku przy boisku i nie chcę oświetlenia. Nie tylko dlatego, że będzie mi świecić w okna, ale też ze względu na hałas generowany przez grających - wyjaśnia Marek. - Teraz gdy robi się ciemno, kończy się gra. A z oświetleniem słyszałbym okrzyki znacznie dłużej. Sąsiedzi też są przeciwni i ich również nie pytano o zdanie - dodaje. Pojawiają się także pytania o koszty utrzymania oświetlenia.

Maciej Łoś, przewodniczący zarządu osiedla wyjaśnia, że konsultacjami zajęli się bracia Radosław i Arkadiusz Białek z Rady Osiedla Piątkowo. - Wiem, że przeprowadzili konsultacje i dziś będą referować ich wyniki na sesji naszej rady. Z moich informacji wynika, że mieszkańcy wypowiadają się o pomyśle pozytywnie - mówi Łoś.

Skontaktowaliśmy się z Radosławem Białkiem. Przyznał, że odwiedzał mieszkańców w wolnych chwilach ze swoim bratem, także osiedlowym radnym. - Ja pracuję, pojawiałem się w blokach, gdy mogłem. Wielokrotnie byłem też na boisku - mówi. - To nie ma być oświetlenie stadionowe. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w tej okolicy. Teraz po zmroku pojawiają się tutaj grupki młodzieży, które zostawiają po sobie bałagan - dodaje. Deklaruje, że jeszcze w środę około 15.00 będzie odwiedzać bloki położone przy boisku, by poznać opinię mieszkańców.

Mieszkańców, którzy nie wzięli udziału w konsultacjach, a chcieliby zabrać głos w sprawie oświetlenia zachęcamy, by pojawili się na dzisiejszej sesji Rady Osiedla. Spotkanie rozpocznie się o 18.30 w budynku ZSO nr 15 na os. Chrobrego 107.

Reklama