Reklama
Reklama

Przebudowa Dąbrowskiego: już można przesyłać uwagi

fot. Urząd Miasta

Wracamy do planów związanych z przebudową ulicy Dąbrowskiego na odcinku między Rynkiem Jeżyckim i ulicą Przybyszewskiego. Już można przesyłać swoje uwagi do koncepcji. Zobacz co ma się zmienić.

W piątek pisaliśmy ogólnie o planowanej przebudowie ulicy Dąbrowskiego na odcinku Rynek Jeżycki - Przybyszewskiego. Jak informuje miasto, prace mają przede wszystkim usprawnić komunikację miejską w tym rejonie, a także ułatwić dostęp do autobusów i tramwajów osobom niepełnosprawnym.

Już wiadomo, że inwestycja ma objąć wszystkie instalacje podziemne, jezdnie, chodniki i torowisko tramwajowe. Nowe torowisko ma być wydzielone, wyciszone i podniesione o około 2-3 centymetry względem jezdni. Po wydzielonym torowisku będą mogły poruszać się także autobusy nocne czy w ramach komunikacji zastępczej, a także karetki pogotowia i straż pożarna. - Perony przystanku "Rynek Jeżycki", zarówno w ul. Dąbrowskiego, jak i w ul. Kraszewskiego, zostały zlokalizowane możliwie maksymalnie blisko siebie, dzięki czemu poprawie ulegną warunki realizowanych przesiadek. W obrębie Rynku Jeżyckiego zaprojektowano tzw. przystanki wiedeńskie. Dodatkowo przystanek w ul. Kraszewskiego będzie zintegrowany i będzie obsługiwał zarówno tramwaje, jak również autobusy linii dziennej nr 64 - informują urzędnicy.

Inwestycja zakłada także zmiany dla kierowców. W koncepcji ograniczono liczbę lewoskrętów z ulicy Dąbrowskiego. Utrzymane mają zostać jedynie lewoskręty w ulice Janickiego, Polną i Kościelną. - Na całym projektowanym odcinku ul. Dąbrowskiego założono spowolnienie ruchu samochodowego i przyjęto prędkość maksymalną 30 km/h, co podniesie poziom bezpieczeństwa, m.in. pieszych i rowerzystów - dodają.

Koncepcja zakłada także wprowadzenie zmian na ulicy Kraszewskiego (pomiędzy Rynkiem Jeżyckim i ulicą Słowackiego).

Na adres [email protected] można już przesyłać uwagi do koncepcji. Można to zrobić także tradycyjną pocztą na adres Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu: Dział Przygotowania, Realizacji i Kontrolingu Inwestycji, ul. Matejki 59, 60-770 Poznań. Konsultacje potrwają do 10 kwietnia. Szczegóły projektu można znaleźć TUTAJ.

Wstępnie zakłada się, że inwestycja będzie kosztować około 60 milionów złotych. Prace miałyby się rozpocząć najwcześniej na przełomie 2017 i 2018 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro