Reklama
Reklama

Poznań: chcą otworzyć centrum motocyklowe z warsztatem, pubem i szkołą mechaników

W centrum Poznania, w pobliżu Mostu Dworcowego powstaje pierwsze w naszym kraju centrum motocyklowe, w którym docelowo mają się znaleźć m.in. warsztat, pub i szkoła mechaników motocyklowych.

Zbliża się wiosna, a tym samym na ulice zaczynają wracać motocykliści. Zainteresowanie motocyklami z roku na rok wzrasta, a tym samym potrzebni są specjaliści, którzy znają się choćby na naprawie takiego sprzętu. W zeszłym roku pisaliśmy, że w Zespole Szkół Budowlanych na Grunwaldzie uruchomiono nową klasę o specjalności mechanika motocyklowego. Wciąż jednak młodzi ludzie nie mają miejsca, w którym mogliby nabierać doświadczenia.

Adam Cerbiński, który od najmłodszych lat interesuje się motocyklami, chce ze swoimi pracownikami utworzyć w naszym mieście pierwsze w Polsce centrum motocyklowe z prawdziwego zdarzenia. - Uczniowie już się zgłaszają, są bardzo niecierpliwi dlatego musimy działać jak najszybciej - mówi Adam Cerbol Cerbiński.

Obiekt miałby się mieścić przy ulicy Składowej, gdzie obecnie działa warsztat. Na zrealizowanie centrum w magazynach kolejowych potrzeba około 45 tysięcy złotych. Pomysłodawcy akcji liczą na wsparcie internautów. Docelowo chcą, by w obiekcie działał nie tylko warsztat motocyklowy, ale też szkoła mechaników motocyklowych i pub dla miłośników motocykli. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu PolakPotrafi.pl TUTAJ. Do tej pory zebrano około 6400 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro