Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 14
Reklama

Poznań: chcą otworzyć centrum motocyklowe z warsztatem, pubem i szkołą mechaników

KaT
piątek, 18.03.2016 r.
godz. 09.02
KaT | piątek, 18.03.2016 r., godz. 09.02
Poznań: chcą otworzyć centrum motocyklowe z warsztatem, pubem i szkołą mechaników

W centrum Poznania, w pobliżu Mostu Dworcowego powstaje pierwsze w naszym kraju centrum motocyklowe, w którym docelowo mają się znaleźć m.in. warsztat, pub i szkoła mechaników motocyklowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zbliża się wiosna, a tym samym na ulice zaczynają wracać motocykliści. Zainteresowanie motocyklami z roku na rok wzrasta, a tym samym potrzebni są specjaliści, którzy znają się choćby na naprawie takiego sprzętu. W zeszłym roku pisaliśmy, że w Zespole Szkół Budowlanych na Grunwaldzie uruchomiono nową klasę o specjalności mechanika motocyklowego. Wciąż jednak młodzi ludzie nie mają miejsca, w którym mogliby nabierać doświadczenia.

Adam Cerbiński, który od najmłodszych lat interesuje się motocyklami, chce ze swoimi pracownikami utworzyć w naszym mieście pierwsze w Polsce centrum motocyklowe z prawdziwego zdarzenia. - Uczniowie już się zgłaszają, są bardzo niecierpliwi dlatego musimy działać jak najszybciej - mówi Adam Cerbol Cerbiński.

Obiekt miałby się mieścić przy ulicy Składowej, gdzie obecnie działa warsztat. Na zrealizowanie centrum w magazynach kolejowych potrzeba około 45 tysięcy złotych. Pomysłodawcy akcji liczą na wsparcie internautów. Docelowo chcą, by w obiekcie działał nie tylko warsztat motocyklowy, ale też szkoła mechaników motocyklowych i pub dla miłośników motocykli. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu PolakPotrafi.pl TUTAJ. Do tej pory zebrano około 6400 złotych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama