Reklama
Reklama

Holendrzy arabskiego pochodzenia chcieli kupić w Gdyni broń. Prosili o usunięcie numerów

fot. wikipedia

Trzech obywateli Holandii arabskiego pochodzenia usiłowało kupić na terenie Gdyni karabiny maszynowe i pistolet. Sprzedawcy odmówili udziału w nielegalnej transakcji, a po kilku godzinach niedoszłych kupców zatrzymała policja.

- To pierwszy raz, gdy powiadomiłem policję o podejrzanym zachowaniu klienta. Bałem się, że to mogą być osoby związane z terroryzmem - powiedział w rozmowie z RMF FM Cezariusz Stolarczyk, były żołnierz, obecnie trudniący się handlem bronią wraz ze swoim wspólnikiem. Z relacji właścicieli sklepu wynika, że mężczyźni od początku zachowywali się dziwnie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W końcu zainteresowały ich trzy kałasznikowy i glock. Nalegali, aby do transakcji doszło "pod stołem", a numery karabinów i pistoletu zostały usunięte. Za sztukę broni wartej 2,5 tys. zł. proponowali 5 tys. dolarów.

Ostatecznie Holendrzy zakupili jedynie gaz pieprzowy, po czym opuścili sklep. Handlarzom udało się zrobić zdjęcie tablic rejestracyjnych ich samochodu. Następnie o niedoszłej transakcji poinformowali organy ścigania.

Policji zlokalizowała obcokrajowców po kilku godzinach, na terenie jednego z gdyńskich centr handlowych. Zatrzymaniem zajęła się jednostka antyterrorystyczna.

Prokuratura nie udziela oficjalnych informacji na ten temat. RMF FM nieoficjalnie podaje, że zatrzymani usłyszeli już zarzuty związane z handlem bronią, a do sądu wpłynął wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Mężczyźni byli wielokrotnie notowani przez holenderską policję, m.in. za nielegalne posiadanie broni palnej, napady czy kradzieże.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro