Reklama
Reklama

Lech rozbudowuje bazę we Wronkach: boisko za 3 mln

Bosko ze sztuczną nawierzchnią obok INEA Stadionu fot. Tomasz Szwajkowski

Lech Poznań inwestuje w infrastrukturę swojej Akademii. We Wronkach ma powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią, dzięki któremu juniorzy będą mogli ćwiczyć w komfortowych warunkach przez cały rok.

Obecnie młodzi piłkarze mają do swojej dyspozycji m.in. 7 pełnowymiarowych boisk, żadne nie ma jednak sztucznej nawierzchni. Zimą muszę więc jeździć do Poznania, co powoduje sporo problemów organizacyjnych, wpływa też na zmęczenie juniorów.

Jak informuje poznan.sport.pl, decyzja o inwestycji już zapadła, a obecnie trwają poszukiwania wykonawcy. - Koszt takiej inwestycji to około trzech milionów złotych, co dla porównania jest równowartością 75 proc. rocznego budżetu Akademii Lecha Poznań. Potencjalnych wykonawców takich inwestycji jest niewielu. To kosztowne operacje, więc firm zajmujących się sztucznymi murawami jest niewiele - powiedział Piotr Sadowski, dyrektor Akademii.

Inwestycja ma ruszyć w czerwcu. Czas budowy szacuje się na cztery miesiące. Klub chciałby także zbudować nad boiskiem balon, dzięki któremu warunki atmosferyczne nie miałyby żadnego wpływu na treningi. To jednak melodia przyszłości.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro