Reklama
Reklama

Stare Miasto: będą nowe toalety. M.in. przy nadwarciańskich łąkach

Jedna z automatycznych toalet już funkcjonujących na Starym Mieście | fot. RO Stare Miasto

W 2016 roku na poznańskim Starym Mieście pojawią się trzy nowe automatyczne toalety. Dwie mają stanąć w rejonie nowego parku w Starym Korycie Warty, a trzecia na skwerze Łukasiewicza. Osiedlowi radni liczą, że "ucywilizuje" to odpoczynek poznaniaków nad rzeką.

Rada Osiedla Stare Miasto jakiś czas temu pytała mieszkańców, w jakich lokalizacjach powinny się znaleźć nowe automatyczne szalety. Okazało się, że najwięcej złożonych propozycji dotyczyło terenów nadwarciańskich.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


W ubiegłym roku, gdy poznaniacy zaczęli tłumnie wracać nad rzekę, miasto ustawiło co prawda na nadwarciańskich łąkach toi-toie, ale to nie wystarczyło. Osiedlowi radni liczą, że nowe toalety automatyczne poprawią sytuację w tym rejonie. - Mamy nadzieję, że budowę toalet na terenach nadwarciańskich uda się szybko zrealizować, jeszcze przed rozpoczęciem wiosenno - letniego sezonu. Dwa szalety pojawią się w pobliżu nowego parku w Starym Korycie, kolejny przy ulicy Grobla, w pobliżu Mostu Św. Rocha. Pozwoli to bardziej ucywilizować wypoczynek poznaniaków nad rzeką i zadbać o ekologię i porządek - mówi Zbigniew Burkietowicz z RO Stare Miasto.

W ramach konsultacji mieszkańcy Starego Miasta wskazali także inne lokalizacje, w których chcieliby zobaczyć nowe toalety. To m.in. rejon Placu Wolności, skrzyżowania Garbar i Stawnej, w Parku Marcinkowskiego czy przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Armii Poznań. Radni wierzą, że toalety w tych miejscach uda się ustawić w kolejnych latach.

Radni proponują też, by w okresie wiosenno-letnim szalety na Starym Rynku były bezpłatne. - Nie będzie wtedy pretekstów do zanieczyszczania bram, zaułków i klatek schodowych, co i tak nawet w przypadku braku bezpłatnych ubikacji w żadnym zakresie nie może być tolerowane i nie może być żadnym usprawiedliwieniem. To kwestia kultury, poczucia estetyki i porządku - zaznacza Sławomir Cichocki z RO Stare Miasto.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro