Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak: audyt estakady i ITS pokazuje "Himalaje niekompetencji"

fot. UMP

Raport o budowie estakady katowickiej i systemu ITS pokazuje albo "Himalaje niekompetencji" urzędników, albo ich świadome działanie - powiedział w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Jacek Jaśkowiak. Prezydent komentował także wyniki audytu w sprawie tzw. aferze mieszkaniowej.

Chodzi o słynny już pustostan na Jeżycach, który stał się własnością Tadeusza Czyżyka, a ten zamienił go z Filipem Kaczmarkiem na lokal przy ul. Piątkowskiej. Problem w tym, że Czyżyk (działacz PO i pracownik MPGM) nie powinien wejść w posiadanie mieszkania na korzystnych warunkach.
Z wynikami audytu można zapoznać się tutaj. Teraz całą sprawę komentuje prezydent Jaśkowiak. - Audyt wykazał nieprawidłowości i potwierdził moje przypuszczenia, że Urząd Miasta nie był dobrze zarządzaną strukturą. Zanim tu przyszedłem w grudniu 2014 roku, sądziłem, że mój poprzednik Ryszard Grobelny znacznie lepiej ustawił pewne rzeczy. Zresztą ten audyt nie jest jedynym, który stwierdza problemy w zarządzaniu strukturą miejską - powiedział prezydent. - W ciągu 6 tygodni będzie gotowy raport KPMG o budowie estakady katowickiej i systemie ITS. Liczy 560 stron i pokazuje albo "Himalaje niekompetencji" urzędników, albo ich świadome działanie. W ciągu tygodnia opublikujemy również gotowy raport NIK ws. remontu Kaponiery. On także wskazuje różne patologie - dodał.
Jak się okazuje, w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się informacji podobnych do tej o aferze mieszkaniowej w PO. - Wnioski są oczywiste. Osoba nie spełniająca określonych kryteriów dostała miejski lokal, którego dostać nie powinna. To świadczy o niekompetencji urzędników albo o innych działaniach. Niepokojące jest to, że ta historia nie jest odosobnionym przypadkiem. Wykaże to kolejny audyt, dotyczący nabywania lokali komunalnych w ostatnich 5 latach - przyznał prezydent.

Prezydent nie wyklucza, że aferą mieszkaniową zajmie się prokuratura. Decyzję o ewentualnym zawiadomieniu organów ścigania pozostawił jednak w kompetencji Biura Audytu Wewnętrznego i Kontroli.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro