Reklama

9. PKO Poznań Półmaraton: kończą się miejsca na liście startowej

Meta 8. półmaratonu fot. Przemysław Szyszka, archiwum
Meta 8. półmaratonu fot. Przemysław Szyszka, archiwum

Na liście startowej 9. PKO Poznań Półmaratonu jest już ponad 12,5 tysiąca biegaczy. Jeśli ktoś chce w nim wystartować musi podjąć decyzję już teraz, wkrótce może to nie być możliwe. Wszystko dlatego, że zostanie osiągnięty maksymalny limit zgłoszeń, który w tym roku wynosi 13 tysięcy.

Trasa 9. PKO Poznań Półmaratonu to dokładnie 21.097 km. Z takim dystansem zmierzyć się mogą zarówno doświadczeni pół-maratończycy, jak i debiutanci. Biegacze w tym roku pobiegną nową trasą. Wystartują 17 kwietnia o godzinie 9.00 z ulicy Grunwaldzkiej i pokonają m.in. ulice Roosevelta, Niepodległości, Solną, Garbary, Drogę Dębińską, Dolną Wildę, Hetmańską, Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego oraz Grunwaldzką, by po raz pierwszy w historii półmaratonu finiszować na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zapisy prowadzone są na stronie www.halfmarathon.poznan.pl. Cena pakietu to 90 złotych. Zawiera on: numer startowy, agrafki, koszulkę techniczną oraz bon na PastaParty. Ponadto uczestnicy półmaratonu otrzymują: medal, produkty regeneracyjne na punktach odżywczych na trasie (woda, izotonik, cukier, czekolada), posiłek po biegu oraz posiłek w strefie mety.

Za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (osobnej dla kobiet i mężczyzn) przewidziano nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych brutto, drugie miejsce "warte" będzie 4 tysiące, a osobom z najniższego stopnia podium organizatorzy wypłacą 3 tysiące.

Przypomnijmy, że rok temu najszybsze okazało się małżeństwo z Bydgoszczy: Olga i Paweł Ochalowie. Oboje zapowiedzieli swój start również w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro