Reklama
Reklama

9. PKO Poznań Półmaraton: kończą się miejsca na liście startowej

Meta 8. półmaratonu fot. Przemysław Szyszka, archiwum

Na liście startowej 9. PKO Poznań Półmaratonu jest już ponad 12,5 tysiąca biegaczy. Jeśli ktoś chce w nim wystartować musi podjąć decyzję już teraz, wkrótce może to nie być możliwe. Wszystko dlatego, że zostanie osiągnięty maksymalny limit zgłoszeń, który w tym roku wynosi 13 tysięcy.

Trasa 9. PKO Poznań Półmaratonu to dokładnie 21.097 km. Z takim dystansem zmierzyć się mogą zarówno doświadczeni pół-maratończycy, jak i debiutanci. Biegacze w tym roku pobiegną nową trasą. Wystartują 17 kwietnia o godzinie 9.00 z ulicy Grunwaldzkiej i pokonają m.in. ulice Roosevelta, Niepodległości, Solną, Garbary, Drogę Dębińską, Dolną Wildę, Hetmańską, Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego oraz Grunwaldzką, by po raz pierwszy w historii półmaratonu finiszować na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zapisy prowadzone są na stronie www.halfmarathon.poznan.pl. Cena pakietu to 90 złotych. Zawiera on: numer startowy, agrafki, koszulkę techniczną oraz bon na PastaParty. Ponadto uczestnicy półmaratonu otrzymują: medal, produkty regeneracyjne na punktach odżywczych na trasie (woda, izotonik, cukier, czekolada), posiłek po biegu oraz posiłek w strefie mety.

Za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (osobnej dla kobiet i mężczyzn) przewidziano nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych brutto, drugie miejsce "warte" będzie 4 tysiące, a osobom z najniższego stopnia podium organizatorzy wypłacą 3 tysiące.

Przypomnijmy, że rok temu najszybsze okazało się małżeństwo z Bydgoszczy: Olga i Paweł Ochalowie. Oboje zapowiedzieli swój start również w tym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
40.15 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro