Reklama
Reklama

Przy Posnanii wybudują... strumień. Będzie też scena

Tak ma wyglądać promenada od strony ronda Rataje | fot. materiały inwestora
Tak ma wyglądać promenada od strony ronda Rataje | fot. materiały inwestora

Choć pierwsze zakupy w Posnanii będzie można zrobić w październiku lub listopadzie, już we wrześniu udostępnione mieszkańcom mają być przestrzenie przy obiekcie. Inwestor utworzy tu m.in. fontannę oraz strumień. Nie zabraknie też sceny.

Pierwsi najemcy odbierają lokale w centrum handlowym Posnania. Z każdym dniem na budowie przybywać będzie pracowników, a docelowo ma ich tu być codziennie nawet 5000. Pierwsze zakupy w największym wielkopolskim centrum handlowym zrobimy w październiku lub listopadzie, ale wcześniej, bo już we wrześniu, będzie można zobaczyć ukończone przestrzenie przy budynku.

Inwestor podkreśla, że mieszkańcy zyskają tu zupełnie nowy teren do spacerowania i odpoczywania. Zasadzone tu będą drzewa i krzewy, pojawi się też infrastruktura. - Na placu przed głównym wejściem i na promenadzie łączącej Posnanię z rondem Rataje powstaną instalacje wodne - wyłożony kamieniami strumyk oraz fontanna z podświetleniami, otoczona ławkami i zielenią. Wszystko to, by w upalne dni mieszkańcy mieli gdzie odpocząć - wyjaśnia Apsys, inwestor Posnanii.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji plac przed głównym wejściem do budynku (od strony skrzyżowania Kórnicka/Jana Pawła II) oraz 130-metrową promenadę od strony ronda Rataje. Na promenadzie zaplanowano m.in. 30-metrową powierzchnię wystawienniczą, na której mają być organizowane wystawy i wydarzenia artystyczne.

Na promenadzie stanie też mebel miejski zaprojektowany przez poznańskich designerów - Dorotę Koziarę i Tomasza Augustyniaka. Będzie to scena zbudowana z horyzontalnie ułożonych betonowych płyt z elementami drewnianymi (ma mieć 28 x 5 m). Będzie tu można usiąść, ale też mebel będzie mógł pełnić funkcję otwartej sceny.

Inwestor zdradza, że w planach jest funkcjonowanie na promenadzie i placu food trucków. Mieszkańcy będą też mogli wejść z poziomu placu do restauracji i kawiarni położonych na parterze Posnanii. Lokale mają mieć wystawione ogródki. Dopełnieniem ma być przestrzeń na pierwszym piętrze centrum ze stolikami na 700 miejsc i tarasem widokowym na plac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
53.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro