Reklama

Od poniedziałku utrudnienia dla pieszych przy Trasie Kórnickiej

fot. Skanska
fot. Skanska

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Inflanckiej, przy osiedlu Lecha na Ratajach. Choć już na koniec lutego miały tu zostać wprowadzone zmiany w organizacji ruchu pieszych, wejdą w życie w przyszłym tygodniu. Będą obowiązywać do końca maja.

Do końca czerwca w ramach projektu RoweLove Rataje zakładającego budowę sieci nowych ścieżek rowerowych na Ratajach, mają powstać kolejne fragmenty trasy. Budowa trwa obecnie na terenie przyszłego Parku Rataje, a także przy ulicy Inflanckiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


29 lutego informowaliśmy, że od tego dnia obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu pieszych przy ulicy Inflanckiej. Dziś Skanska, wykonawca prac wyjaśnia, że zostaną one wprowadzone dopiero w poniedziałek, 14 marca. - Dla bezpieczeństwa przechodniów chodnik od ul. Inflanckiej do Trasy Kórnickiej oraz chodnik od ul. Piaśnickiej do Trasy Kórnickiej będzie zamknięty. Pieszych prosimy o poruszanie się wyznaczonymi przejściami wzdłuż Trasy Kórnickiej - wyjaśnia Monika Froń-Dąbrowska z firmy Skanska.

Zmiany mają obowiązywać aż do końca maja. Wzdłuż nowej ścieżki zasadzonych zostanie 30 drzew, pojawi się tu nowy trawnik. Dodatkowo zamontowane zostaną ławki i oświetlenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro