Reklama
Reklama

Posnania Poznań wycofała się z rozgrywek

fot. Ewelina, archiwum

Zawodnicy Posnanii Poznań nie przystąpią do rundy wiosennej rozgrywek ekstraligi. Do Polskiego Związku Rugby dotarło już oficjalne pismo w tej sprawie.

Posnania zmagała się z problemami od kilku lat. W ubiegłym sezonie nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale dzięki rezygnacji innego zespołu drużyna ze stolicy Wielkopolski ponownie znalazła się w ekstralidze. W tej jednak nie wiodło się jej najlepiej - udało się wygrać zaledwie jedno z dziesięciu spotkań.
"Głos Wielkopolski" donosi, że w kadrze zespołu pozostało ok. 16 zawodników, a to zbyt mało, aby skutecznie rywalizować na ekstraligowych boiskach. Z tego powodu działacze podjęli decyzję o wycofaniu zespołu. - Jesienią możemy się zgłosić do I ligi, ale to też mogą być dla nas za wysokie progi. Z kolei w II lidze musielibyśmy sobie radzić bez miejskiej dotacji. Mamy pół roku na przemyślenia i pocieszać się można jedynie tym, że zachowujemy szkolenie młodzieży i szanse na medal w "7", grających systemem turniejowym. W tych ostatnich rozgrywkach nie musimy się nawet bać osłabień, bo nasi zawodnicy w ekstralidze mogą grać w innych klubach, a w "7" nadal reprezentować Posnanię - powiedział Jacek Kalka, kierownik drużyny.
Klub miał zapewnione - dzięki miejskiej dotacji - środki na dokończenie sezonu. Problemem Posnanii jest brak chętnych do uprawiania rugby na poziomie seniorskim: zawodnicy nie otrzymują wynagrodzenia, przez co muszą szukać innych źródeł utrzymania i na sport zwyczajnie nie starczy czasu.
Przypomnijmy, że w II lidze występuje Chaos Poznań.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro