Reklama
Reklama

Swarzędzkie ETC przebudują według wizji projektantów Stadionu Narodowego

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Już w połowie lutego pisaliśmy, że jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja swarzędzkiego centrum handlowego ETC. Prace ruszą w drugiej połowie roku i potrwają około 12 miesięcy. Koncepcja zmodernizowanego centrum pochodzi z pracowni J.S.K Architekci, która była odpowiedzialna m.in. za projekt Stadionu Narodowego.

W drugiej połowie tego roku rozpocznie się modernizacja ETC w Swarzędzu. W przyszłym miesiącu na parkingu przed obiektem od strony ulicy Poznańskiej utworzone zostanie miasteczko handlowe, w którym podczas remontu będzie funkcjonować większość najemców. - Niezmiennie, w tej samej lokalizacji, będą funkcjonować supermarket Intermarche oraz klub fitness 2B Active. Także restauracja KFC oraz stacja paliw Shell - informuje inwestor.

Inwestor, firma Capital Park będzie przeprowadzać modernizację wspólnie z właścicielem obiektu - Akron Group. Wiadomo, że bardzo zmieni się wygląd centrum. - Funkcjonujące dotychczas odrębnie budynki zostaną połączone i zadaszone, dzięki czemu pojawią się powierzchnie wspólne oraz przestronne pasaże ułatwiające poruszanie się po centrum. Zmieniony zostanie również układ lokali, pojawi się strefa gastronomiczna z różnorodną ofertą - dodaje.

Po zakończeniu prac budynek będzie mieć nową elewację, wentylację, a także zostanie wyposażony w klimatyzację. Więcej miejsc parkingowych powstanie w sąsiedztwie obiektu - łącznie będzie ich 750. - Na powierzchni 20 000 m2 w budynku znajdzie się 80 sklepów, wśród których w nowych konceptach będą działali dotychczasowi, lokalni najemcy. Pojawią się także znane, ogólnopolskie marki oraz punkty usługowe tj. fryzjer, kosmetyka, czy pralnia, by zaspokoić codzienne potrzeby klientów centrum.

Wykonawcą prac będzie firma DORACO. Projekt powstał w pracowni J.S.K Architekci, która ma na swoim koncie m.in. projekty Stadionu Narodowego i stadionu Legii w Warszawie, a także lotniska we Wrocławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro