Reklama
Reklama

Poznaniacy będą mogli wypowiedzieć się na temat projektów dwóch pomników

Koncepcja pomnika Romana Maciejewskiego | fot. UMP

W czwartek, 10 marca zorganizowana zostanie debata publiczna na temat projektów dwóch pomników - Romana Maciejewskiego oraz Wypędzonych Wielkopolan. Swoja opinię między innymi na temat ich lokalizacji będą mogli wyrazić poznaniacy.

Od 2014 roku w Poznaniu działa tzw. "uchwała pomnikowa", na mocy której powołano zespół ds. wznoszenia pomników. W jego skład wchodzą urzędnicy, przedstawiciele Rady Miasta oraz eksperci z zewnątrz. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zespół zasięga również opinii mieszkańców organizując debatę publiczną. Tak właśnie będzie 10 marca - o godzinie 17:00 w Sali Białej UMP mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat dwóch projektów pomników - monument Romana Maciejewskiego oraz Wypędzonych Wielkopolan.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pomnik Romana Maciejewskiego miałby stanąć na skwerze u zbiegu ul. Towarowej i al. Niepodległości. Wnioskodawca projektu, czyli Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego wstępny koszt realizacji wyceniło na 34 tysiące złotych. Natomiast Pomnik Wypędzonych Wielkopolan miałby powstać z kolei w parku Karola Marcinkowskiego. Stowarzyszenie Społeczny Komitet Budowy Pomnika Wypędzonych w Poznaniu, czyli wnioskodawca na razie nie wycenił kosztu realizacji.

Na temat projektów dwóch pomników poznaniacy mogą wyrazić swoją opinię również drogą mailową przesyłając ją na adres [email protected] - można to zrobić do 17 marca.

Po uwzględnieniu wszystkich opinii zespół podejmie ostateczną decyzję. Kolejne obrady zespołu mają się odbyć 22 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro