Reklama
Reklama

Nocna awaria internetu w Poznaniu: już działa

fot. Shamseer Sureash Kumar Shamseer Sureash Kumar / freeimages.com
fot. Shamseer Sureash Kumar Shamseer Sureash Kumar / freeimages.com

Od północy część mieszkańców Poznania, choć nie tylko naszego naszego miasta, ma problemy z dostępem do internetu. INEA oficjalnie informuje o "rozległej awarii" i przeprasza za problemy.

Od rana do naszej redakcji docierają sygnały o problemach z dostępem do internetu w różnych częściach Poznania oraz w Luboniu. Problem dotyczy abonentów INEA mieszkających m.in. na Grunwaldzie, Jeżycach czy Łazarzu. Czytelnicy informują, że awaria nastąpiła około północy. - Wybiła godzina 00 i interneta nie ma! Który to już raz? Rozumiem, że to godzina duchów, ale śmieszne to nie jest wtedy kiedy człek pracuje i w dodatku jeszcze za to płaci - grzmią abonenci na Facebooku INEA.

Od rana operator odpowiada na skargi abonentów pisząc, że "pracuje nad usunięciem awarii". Około 9.30 na facebookowym profilu INEA pojawił się krótki komunikat: "Szanowni Abonenci, obecnie na naszej sieci występuje rozległa awaria. Nasze służby techniczne pracują nad tym, aby jak najszybciej ją usunąć. Najmocniej przepraszamy za powstałe niedogodności. Poinformujemy o usunięciu awarii". Pod postem abonenci piszą, że internet działa już na Jeżycach. Problem wciąż jednak występuje w innych częściach Poznania.

  • Aktualizacja
    wtorek, 8.03.2016 r., godz. 12.29
    Aktualizacja
    wtorek, 8.03.2016 r., godz. 12.29
    Jak udało nam się ustalić w INEA, awaria serwera została usunięta. Abonenci powinni już mieć dostęp do internetu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro