Reklama

Program 500 złotych na dziecko: oszuści już wyłudzają pieniądze od rodziców!

fot. PCŚ
fot. PCŚ

Przyjmowanie wniosków o świadczenie 500 złotych na dziecko rozpocznie się dopiero w kwietniu, ale już działają oszuści, którzy próbują wyłudzać pieniądze od rodziców. W internecie powstały strony internetowe, z których za opłatą można ściągnąć wniosek o świadczenie. Ministerstwo Rodziny przypomina, że wnioski są bezpłatne.

W ubiegłym tygodniu opisywaliśmy szczegóły programu 500 złotych na dziecko w Poznaniu. Wiadomo już, że w naszym mieście obsługą świadczenia zajmie się ponad 50 nowych urzędników. Obsługa będzie się odbywać na 60 stanowiskach przede wszystkim przy ulicy Małachowskiego 10 oraz w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ulicy Wszystkich Świętych 1.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Okazuje się, że choć wniosków nie można jeszcze składać (przyjmowanie rozpocznie się dopiero w kwietniu), już działają oszuści, którzy próbują wyłudzać pieniądze od rodziców dzieci uprawnionych do otrzymywania świadczeń. - W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku - informuje Ministerstwo.

Ministerstwo zaznacza, że wniosek o przyznanie nowego świadczenia jest bezpłatny. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia. - Apelujemy do wszystkich mieszkańców Poznania, aby nie 1 czy 2 kwietnia pojawili się u nas, ale żeby odczekali kilka dni, by kolejki były mniejsze - mówi Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń. Ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaci wyrównanie za cały okres od momentu rozpoczęcia się programu osobom, które złożą wniosek o przyznanie świadczenia do końca czerwca.

Opcji składania wniosku jest więcej (m.in. poprzez list polecony oraz profil zaufania ePUAP), ale urzędnicy apelują, by jednak robić to osobiście. Wówczas uniknie się ewentualnych błędów, a dzięki temu wniosek zostanie szybciej rozpatrzony.

TUTAJ znajdziesz dokumenty do pobrania niezbędne do wypełnienia w ramach ubiegania się o 500 złotych na dziecko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro