Reklama
Reklama

Waterpolo: poznaniacy lepsi od mistrza Polski

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W 5. kolejce Ekstraklasy zawodnicy Waterpolo Poznań pokonali na własnym basenie aktualnego mistrza Polski, zdobywając w całym dwumeczu łącznie 4 punkty, dzięki czemu rundę rewanżową rozpoczną w najgorszym razie z pozycji wicelidera tabeli.

Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 9:9, a po aż ośmiu seriach rzutów karnych ostatecznie zwycięstwem OCMER UŁ ŁSTW 15:16. W niedzielę gospodarze nie dali przeciwnikowi już jednak żadnych szans, wygrywając pewnie aż 14:5. W sobotę najlepszymi zawodnikami zostali bramkarze obu zespołów - Paweł Handze i Jan Szabłowski, natomiast w niedzielę najlepszy strzelec meczu poznaniak Jakub Goździak oraz Karol Baco z Łodzi.

- Pokonanie na własnym basenie mistrza Polski i kolejne 4 punkty w tabeli to najlepszy prezent, jaki mogłem dostać od kolegów z drużyny na moje jutrzejsze urodziny. Wczoraj zabrakło nam szczęścia, ale dzisiaj już nie pozostawiliśmy kibicom żadnych wątpliwości, która drużyna w tym sezonie jest lepsza. Jeszcze nigdy nie wygraliśmy w lidze z mistrzem Polski aż 9 bramkami i cieszę się, że potwierdza się nasza rosnąca forma. Bez względu na wynik dwumeczu w Gliwicach pomiędzy zespołami z Bytomia i Szczecina, dalej liczymy się w walce o złoto i obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach w następnych 5 kolejkach - mówił Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW 15:16 (9:9 - 0:2, 3:4, 4:2, 2:1, rzuty karne 6:7)

Skład Waterpolo: Domagała - bramkarz, Różycki - kapitan (4), Drula, Cichy, Iwanowicz (1), Kowalewski (1), Kalinowski, Goździak (2), Szymonik (3 gole), Wielogórski (3), Wróbel, Bocheński (1)

Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW 14:5 (3:0, 3:2, 3:1, 5:2)

Skład Waterpolo: Domagała - bramkarz, Różycki - kapitan (1), Drula (1), Cichy (1), Iwanowicz, Kowalewski (3), Kalinowski, Goździak (5), Szymonik, Wielogórski (1), Wróbel, Bocheński (2)

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro