Reklama
Reklama

Jan Urban: wielkie pochwały dla zawodników

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Lech Poznań w bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu pokonał Cracovię 2:1. Goście pierwsi zdobyli bramkę, ale miejscowi szybko odpowiedzieli, a w końcówce zapewnili sobie trzy punkty. Jan Urban bardzo chwalił swoich piłkarzy za odwrócenie losów rywalizacji.

- Wydaje mi się, że było tak jak się spodziewaliśmy. Obie drużyny chciały wygrać ten mecz. Cracovia jest w dobrej formie i pokazali to w tym spotkaniu. My też zrobiliśmy wiele, aby zdobyć 3 punkty, mieliśmy kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia bramki. Za mojej kadencji nie było chyba sytuacji, kiedy odrobiliśmy straty i wygraliśmy. Za to wielkie pochwały dla zawodników - komentował szkoleniowiec. - Cracovia pokazała wysoki poziom techniczny, nie było łatwo odzyskiwać piłkę. Wiedzieliśmy, że tak będzie, dlatego w niektórych momentach graliśmy z kontry - dodał.

Opiekun Kolejorza podkreślał wagę szybko zdobytej bramki wyrównującej. - Zdarza się, że prowadzisz i komplikujesz sobie życie, czasem robi to przeciwnik. Szybka bramka wyrównująca była ważna, bo z minuty na minutę Cracovia czułaby się bardziej pewna siebie.

- Obydwie drużyny stworzyły emocjonujące widowisko i miały swoje okazje. To był dobry mecz do oglądania, tak powinny wyglądać starcia drużyn z czołówki tabeli - stwierdził Jan Urban.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro