City Trail: zwycięstwa Wieteckiego i Olejniczak na koniec cyklu

W sobotę, 5 marca nad Rusałką odbył się szósty bieg CITY TRAIL. Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 przyniosło zwycięstwo Łukasza Wieteckiego oraz Justyny Olejniczak. Linię mety minęło 1064 zawodników, a to oznacza że aż w pięciu biegach tego sezonu frekwencja wyniosła ponad 1000 biegaczy.

Najszybszym zawodnikiem sobotniego biegu został Łukasz Wietecki - czwarty w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to 15:26. W poprzednich biegach Wietecki ani razu nie "złamał" bariery 16 minut, stąd wygrana z najlepszymi zawodnikami bieżącej edycji jest sporym zaskoczeniem. Drugie miejsce zajął Marcin Fehlau - zwycięzca klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Poznaniu. Fehlau ma na koncie cztery wygrane i dwie drugie pozycje. Ostatni wynik wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski to 15:27. - Jestem zadowolony. Przed startem chciałem pobiec 15:25, więc do spełnienia tych założeń zabrakło 2 sekund. Dzisiejsze warunki pozwoliły na szybkie bieganie, od początku prowadziłem bieg mając na plecach rywali, do czwartego kilometra starałem się biec oszczędnie, na czwartym kilometrze zaatakowałem, na 500m do mety wyszedł przede mnie późniejszy zwycięzca biegu, próbowałem się go przytrzymać i wyprzedzić, ale nie dałem już rady. Ostatni kilometr pobiegłem w 2:59, to jak na mnie całkiem nieźle. Prawdziwa walka zaczęła się na ostatnim kilometrze, myślę, że jeśli współpracowalibyśmy od początku pobieglibyśmy poniżej 15:20. Po dzisiejszym biegu wiem, że jeśli zdrowie pozwoli jestem w stanie na tej trasie zbliżyć się do złamania 15 minut, ale to zostawiam na kolejny cykl - podkreślił po zawodach Fehlau.

Drugą lokatę w klasyfikacji generalnej wywalczył trzeci zawodnik dzisiejszego biegu - Marcin Kęsy, a trzecią - Piotr Tomczyk.

Wśród kobiet zwyciężyła dzisiaj Justyna Olejniczak, która tym samym zapewniła sobie drugie miejsce w "generalce". Jej czas to tym razem 19:21. Najlepszą zawodniczką w bieżącej edycji została nieobecna w sobotę Angelika Stefańska, która wygrała cztery biegi - wszystkie, w których startowała. Drugie miejsce zajęła wspomniana już Justyna Olejniczak, a trzecie - Małgorzata Nowak.