Reklama
Reklama

Podrabiali żele do prania. Kilkaset tysięcy złotych strat

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją podrabianych żeli do prania. W sumie na terenie województwa wielkopolskiego zatrzymano sześć osób.

Sprawę prowadzili policjanci z Rzeszowa. - Zatrzymania osób miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast w województwach lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim przeszukano podmioty gospodarcze mogące mieć związek z działalnością grupy. Policjanci zabezpieczyli w jednej z firm z województwa wielkopolskiego podrabiane żele do prania, szampony i maszynki do golenia. Wszystko opatrzone znakami towarowymi znanych ogólnoświatowych marek. Wśród zatrzymanych są osoby w wieku od 30 do 55 lat - relacjonowała kom. Agnieszka Hamelusz, p.o. rzecznika CBŚP.

Działania grupy naraziły na straty międzynarodowe koncerny chemiczne. Wstępnie wartość towaru oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 75 tysięcy złotych w gotówce. Za wprowadzenia na rynek produktów z podrobionym znakiem towarowym grozi do 2 lat więzienia. W przypadku uczynienia z tego procederu stałego źródła dochodu lub znacznej wartości towarów kara wzrasta do 5 lat. Kolejne 5 lat grozi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro