Reklama
Reklama

Handlowała papierosami bez znaków akcyzy. Towar ukrywała pod bielizną

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Rawicza zlikwidowali stoisko na miejskim targowisku, na którym sprzedawano tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kobieta, która prowadziła sprzedaż, ukrywała nielegalny towar pod bielizną.

Jakiś czas temu policjanci z Rawicza dowiedzieli się o nielegalnych papierosach i tytoniu, które rozprowadzane są na targowisku miejskim. Pierwszego marca policjanci pojawili się na wytypowanym stoisku i potwierdzili, że 47-letnia mieszkanka Leszna prowadzi sprzedaż nielegalnych towarów -Zatrzymana kobieta nielegalny towar sprzedawała na straganie. Tytoń i papierosy bez akcyzy chowała pod bielizną. Policjanci przeszukali również jej miejsce zamieszkania. Łącznie zabezpieczyli 9 tysięcy sztuk papierosów oraz blisko 10 kg tytoniu. Kobieta ukrywała go w wielu miejscach, m.in. w piecu i lodówce - relacjonuje Beata Jarczewska z miejscowej policji.

Zatrzymana usłyszała zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara grzywny oraz nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro