Poważna kontuzja lidera Lecha Poznań. Jak długa czeka go przerwa?

Niestety, potwierdziły się pierwsze doniesienia mówiące o poważnej kontuzji Szymona Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha Poznań doznał skomplikowanego złamania kości jarzmowej.

Piłkarz doznał urazu twarzoczaszki w wyniku starcia z rywalem podczas środowego spotkania z Górnikiem Zabrze. Chwilę po tym zdarzeniu opuścił plac gry i został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania.

Tomograf komputerowy potwierdził złamanie kości jarzmowej. - Uraz jest na tyle skomplikowany, że dalsze decyzje dotyczące leczenia i powrotu piłkarza na boisku zapadną w przeciągu najbliższy pięciu dni - powiedział na łamach lechpoznan.pl dr Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Kolejorza.

Pawłowski w meczu z Górnikiem (wygranym przez Lecha 2:0) popisał się trafieniem i asystą. Z pewnością nie zagra w niedzielnej konfrontacji z Cracovią. Na razie nie wiadomo jak długa czeka go przerwa.

W polskiej ekstraklasie z podobnym urazem zmagało się w ostatnich latach kilku piłkarzy. Przerwa trwała zwykle kilka tygodni, a po powrocie na boisku zawodnicy korzystali ze specjalnej maski ochronnej.