Reklama
Reklama

Posnania: marmurowe posadzki, reprezentacyjna aleja i "efektowne" podświelenie

fot. materiały inwestora

Jesienią pierwsi klienci wejdą do centrum handlowego Posnania przy rondzie Rataje. Jeszcze w marcu pierwsze lokale zostaną przekazane najemcom. Każdego dnia w obiekcie będzie pracować nawet 5000 osób.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace wykończeniowe i budowlane na terenie centrum handlowego Posnania. W obiekcie zamontowano już świetliki, a także ukończono izolację dachu. Zakończyły się prace związane z montowaniem szklanych elementów przy wejściach do budynku, a te będą trzy - od strony skrzyżowania ulic Kórnickiej i Jana Pawła II (wejście główne), od strony ronda Rataje oraz ulicy Krzywoustego. Od strony ronda Rataje do obiektu dojdziemy reprezentacyjną aleją, na której mają stanąć designerskie elementy małej architektury.

Równocześnie prowadzone są prace przy montażu elewacji zewnętrznej. Ta będzie wykonana z piaskowca oraz paneli aluminiowych. - Budynek po skończonych pracach zostanie efektownie podświetlony i stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu - zapewnia inwestor.

Wiele dzieje się również w środku. Zamontowano już wszystkie ruchome schody między poziomami, obecnie podłączane są windy. Układane są marmurowe posadzki (będą połączone z ciemnym drewnem) i montowane są podwieszane sufity. Prace budowlane zakończono na podziemnym parkingu. Wkrótce rozpocznie się tam malowanie oznakowania.

Na początku marca pierwsi najemcy zaczną odbierać swoje lokale. Zaczną się w nich urządzać. Oznacza to, że każdego dnia na terenie obiektu będzie pracować nawet 5000 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro