Reklama
Reklama

Przebudowują Poznań City Center: zmiany w układzie komunikacyjnym, nowy sklep

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W październiku 2013 roku otwarto galerię Poznań City Center. Kilka miesięcy później obiekt trzeba było zamknąć ze względu na zawalenie się części sufitu w obiekcie. Dziś część budynku znowu jest zamknięta. Tym razem ze względu na przebudowę. Jesienią otwarty tu zostanie pierwszy w Poznaniu sklep Peek & Cloppenburg, a dodatkowo budowane są nowe ruchome schody.

Początki galerii Poznań City Center nie należały do łatwych. Co prawda na otwarciu w październiku 2013 roku pojawiły się tłumy, ale wielu poznaniaków nie ukrywało, że kolejne centrum handlowe nie jest miastu potrzebne. Kryzys pojawił się wiosną 2014 roku, gdy zawaliła się część sufitu w obiekcie. Budynek trzeba było zamknąć, by przeprowadzić niezbędne prace remontowe. Od tego czasu zarząd robi wszystko, by zachęcić mieszkańców do odwiedzania PCC.

Sposobem na przyciągnięcie nowych klientów mają być zmiany, które rozpoczęły się w tym tygodniu. W Poznań City Center rozpoczęto przebudowę. W rejonie sieciowej drogerii pojawiły się ścianki, które oddzielają część z działającymi sklepami od tej, w której w najbliższym czasie będą prowadzone prace. Jakie? Jak informuje PCC - pojawią się tutaj m.in. nowe ruchome schody prowadzące z parkingu A na poziom 1. - Chwilowo kilka miejsc postojowych znajdujących się na parkingu A jest wyłączonych z użytkowania, dlatego też w momencie braku miejsc postojowych prosimy o kierowanie się na parking B podążając za dodatkowym oznakowaniem - informuje PCC.

Zmiany są spowodowane wejściem do PCC nowego najemcy. Jesienią w obiekcie zostanie otwarty pierwszy w Poznaniu sklep Peek & Cloppenburg. Będzie mieć 4500 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie tu można kupić ubrania i dodatki marek takich jak Armani, Boss, Broadway, Burberry, Calvin Klein, Christian Berg, Comme Des Garcons, Diesel, DKNY, French Connection, Galliano, Givenchy, Guess, Tommy Hilfiger, JOOP!, Just Cavalli, Liu Jo, Marc Jacobs, Max Mara, Paul Smith, Pinko, Polo Ralph Lauren, Versace, Zegna.

Jak informuje PCC, wprowadzenie do oferty Peek & Cloppenburg to początek "dużej restrukturyzacji części centrum". Mają się tu pojawić marki modowe z segmentu premium, popularne, a także poprawiony ma zostać układ komunikacyjny w obiekcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
29℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
21.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro