Reklama
Reklama

Piana na rzece Główna

Akcja straży pożarnej na rzece Główna w grudniu 2015 roku  | fot. Krzysztof Kowalski
Akcja straży pożarnej na rzece Główna w grudniu 2015 roku | fot. Krzysztof Kowalski

Po godzinie 16 strażacy otrzymali zgłoszenie o pianie unoszącej się na powierzchni rzeki Główna w Poznaniu. Na miejsce pojechały dwa zastępy.

Jak informuje dyżurny poznańskich strażaków - zgłoszenie odebraliśmy o godzinie 16:32. Na rzece Główna pojawiła się piana. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy strażaków. Nasze pomiary nie wykazują obecności substancji toksycznych. Na miejscu nadal pracują strażacy.

To nie jedyne takie zdarzenie. Już w listopadzie 2015 roku informowaliśmy o pianie, która pojawiła się na rzece Główna w Poznaniu. Wówczas okazało się, że piana na rzece może mieć związek ze zdarzeniem, do którego doszło na terenie zakładu Wyborowej SA znajdującego się przy ulicy Janikowskiej w Poznaniu (tuż przy rzece). Doszło tam do samoczynnego uruchomienia się elementu instalacji przeciwpożarowej, w wyniku czego na terenie zakładu pojawiła się piana gaśnicza. WIOŚ tłumaczył, że zdarzenie z Wyborowej należy wiązać z pianą na rzece. O pianie na rzece Główna informowaliśmy również w grudniu. Natomiast w ubiegły poniedziałek na rzece Główna pojawił się wyciek nieznanej substancji. Aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu strażacy postawili zapory.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro