Reklama

Jaki kształt będzie miał Poznański Budżet Obywatelski? Miasto czeka na opinie mieszkańców

fot. UMP
fot. UMP

Miasto właśnie rozpoczęło ewaluację Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - ma się in stać skutecznym narzędziem w rękach poznaniaków i pozwalać im wpływać na jakość życia i przestrzeni w mieście.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy z każdą kolejną edycją Poznańskiego Budżetu obywatelskiego widać coraz większe zaangażowanie mieszkańców. Prawdopodobnie dzięki temu, że potrafią oni dostrzec korzyści jakie właśnie dla nich płyną. Teraz miasto zapowiada wspólną pracę nad PBO.

Ewaluacja to jest po prostu ocena tego jak przebiegał Budżet Obywatelski 2016 i chcielibyśmy na tej podstawie zobaczyć, co było świetne, co było dobre a co nie do końca nam się udało. Dzięki tej ewaluacji i ocenie będziemy mogli wypracować zasady nowego Budżetu Obywatelskiego i temu generalnie ewaluacja służy - tłumaczy Sylwia Stec, wicedyrektor Gabinetu Prezydenta. Zapytamy przede wszystkim mieszkańców, ale również będziemy pytać o to jaki był Budżet Obywatelski i jakie są pomysły na przyszłość - radnych miejskich i osiedlowych, przedstawicieli komisji RMP, seniorów a także wnioskodawców i członków zespołu do spraw PBO - dodaje.

Harmonogram spotkań w ramach ewaluacji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz szczegóły dostępne są tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
66.95 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro