Reklama

Syn twórcy Hospicjum Palium walczy o życie. Potrzebne pieniądze na terapię w Chinach

Michał z ojcem | fot. siepomaga.pl
Michał z ojcem | fot. siepomaga.pl

Michał, syn profesora Jacka Łuczaka - współzałożyciela Hospicjum Palium, od dwóch lat zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Ostatnią deską ratunku jest terapia w Chinach polegająca na podaniu komórek embrionalnych do rdzenia. Koszt leczenia to około 120 tysięcy złotych.

Michał wkrótce skończy 30 lat. Od dwóch lat walczy z SLA - stwardnieniem zanikowym bocznym. Choroba postępuje bardzo szybko, ale Michał się nie poddaje. Ma wsparcie w bliskich - córeczce czy rodzicach. Jego ojcem jest profesor Jacek Łuczak, współzałożyciel Hospicjum Palium, które działa na osiedlu Rusa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Michał wierzy, że zostanie pierwszym człowiekiem, który wygra z chorobą. Już planuje, że po kuracji założy fundację, która będzie pomagać innym chorym. Teraz musi jednak walczyć ze skurczami mięśni i z bólem. Obecnie nie może sam zmienić pozycji. Każdego dnia przychodzi do niego 3 rehabilitantów.

- Standardowy scenariusz dalszych wydarzeń zwaliłby z nóg każdego bohatera. Kiedy choroba obejmuje mięśnie międzyżebrowe i przeponę, doprowadza do niewydolności oddechowej, a w konsekwencji do śmierci przez uduszenie - czytamy na portalu siepomaga.pl. - Była już wielotygodniowa antybiotykoterapia w celu wykluczenia boreliozy. Była nadzieja włożona w zabieg komórkami macierzystymi. Pozostała ostatnia szansa.

Ta ostatnia szansa to terapia w Chinach - podanie komórek embrionalnych do rdzenia. Jej koszt to około 120 tysięcy złotych. Zbiórka na portalu siepomaga.pl ruszyła w poniedziałek i dobrą informacją jest to, że przebiega w bardzo szybkim tempie. Obecnie uzbierano już około 50 tysięcy złotych. Rodzina co miesiąc przeznacza na leczenie Michała 15 tysięcy złotych. Tym razem liczy na państwa pomoc. Szczegóły TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro