Reklama
Reklama

Zasypany Poznań: na ulicach i chodnikach może być ślisko

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z poniedziałkowymi prognozami, w Poznaniu pojawiło się ostatniej nocy sporo śniegu. Ulice w większości są mokre, ale w niektórych miejscach można się natknąć na "ślizgawkę". Źle jest także na drogach pod miastem.

Poznaniacy, którzy rano wyruszają do pracy samochodem pozostawionym na otwartym parkingu, muszą zacząć wtorek od oczyszczania auta ze sporej ilości śniegu. W nocy spadło kilka centymetrów białego puchu, który zaczął nawet delikatnie przymarzać do szyb. Na szczęście termometry pokazują 0 stopni Celsjusza i odśnieżanie przebiega bardzo sprawnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ulice w mieście są w zdecydowanej większości odśnieżone. Gorzej jest jednak z chodnikami - zalega na nich śnieg i pośniegowe błoto. Zarówno na ulicach, jak i na chodnikach, mogą się zdarzyć śliskie miejsca - warto więc ostrożnie poruszać się po mieście.

Dostajemy sygnały, że zdecydowanie gorsze warunki panują na drogach pod Poznaniem. Źle jest Na trasie z Mosiny do Poznania, a także na trasie z Buku do naszego miasta.

We wtorek na termometrach w Poznaniu zobaczymy maksymalnie 2 stopnie powyżej zera. Mogą się pojawić słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. W nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro