Strzelecka: próbowała w "nowatorski" sposób pokonać przystanek wiedeński. Zablokowała tramwaje

fot. Przemek G.

Około 9.50 na ulicy Strzeleckiej, przy przystanku wiedeńskim, kobieta prowadząca samochód osobowy zablokowała torowisko tramwajowe. Jak wyjaśnia dyżurny Nadzoru Ruchu MPK, wybrała "nowatorski" sposób przejechania tego odcinka trasy - częściowo po podniesionej nawierzchni, a częściowo po torowisku. I utknęła.

Do zdarzenia doszło około 9.50 przy przystanku wiedeńskim na ulicy Strzeleckiej. - Kobieta prowadząca samochód osobowy chyba nie wiedziała jak trzeba pokonać przystanek wiedeński - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Dwoma kołami pojechała po wyniesionej jezdni, a dwoma po torowisku tramwajowym. Utknęła i pojazd nie może teraz ruszyć - dodaje.

Samochód skutecznie zablokował ruch tramwajów w kierunku placu Wiosny Ludów. - Na miejsce wezwano lawetę. Są tam też nasze służby. Nie wiem jak długo to potrwa - kończy dyżurny.

Tramwaje kierowane są obecnie objazdem przez most Dworcowy. Od strony placu Wiosny Ludów w kierunku AWF jadą normalnie.

Przypominamy, że po wyniesionej jezdni przy przystankach wiedeńskich normalnie poruszają się samochody. Pasażerowie wchodzą na jezdnię dopiero, gdy nadjeżdża tramwaj. Auta nie poruszają się w tym miejscu po torowisku tramwajowym (tutaj pokazywaliśmy, że niestety często się to zdarza).

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 29.02.2016 r., godz. 10.35
    Aktualizacja
    poniedziałek, 29.02.2016 r., godz. 10.35
    Ruch tramwajowy wznowiono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro