Reklama
Reklama

Poznań: rusza nabór do przedszkoli. Problem mogą mieć rodzice 3-latków

W poniedziałek rozpoczyna się nabór do poznańskich przedszkoli na kolejny rok. Czas na złożenie dokumentów jest do 15 marca. Największy problem mogą mieć rodzice 3-latków, dla których może zabraknąć miejsca w placówkach.

TUTAJ od poniedziałku prowadzony jest nabór do poznańskich przedszkoli. Rodzice muszą wypełnić formularz, następnie trzeba go wydrukować, podpisać i zanieść do wybranej placówki. Rodzice mają na to czas do 15 marca. We wniosku można wskazać trzy interesujące nas placówki, z czego pierwsza jest tą, na której najbardziej nam zależy. To właśnie do najbardziej preferowanego przedszkola zanosimy wypełniony wniosek.

Dzieci do przedszkola trzeba zapisywać każdego roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, najtrudniej jest o miejsce dla dzieci 3-letnich. Ze starszymi dziećmi problem jest mniejszy - jeśli chodziły już do przedszkola, mają pierwszeństwo podczas rekrutacji. W tym roku sytuację dodatkowo komplikuje cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków - część z nich z pewnością zostanie w przedszkolu "blokując" tym samym miejsca dla 3-latków.

Jeśli na liście chętnych znajdzie się więcej osób niż przedszkole może przyjąć, trzeba będzie przeprowadzić rekrutację według określonych kryteriów. Pierwszeństwo mają wówczas np. dzieci wychowywane przez samotnych rodziców, z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne.

5 kwietnia w południe w przedszkolach i internecie pojawią się listy przyjętych dzieci. Następnie do 11 kwietnia rodzice będą musieli potwierdzić, że ich dziecko będzie uczęszczać do danego przedszkola. Jeśli natomiast dziecko nie znajdzie się na liście - rodzice będą mogli wziąć udział w drugim naborze. Ten rozpocznie się 14 kwietnia na wolne miejsca we wszystkich przedszkolach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro