Reklama

RoweLove Rataje: budują nową ścieżkę rowerową, utrudnienia dla pieszych!

fot. Katarzyna
fot. Katarzyna

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o budowie kolejnych odcinków trasy rowerowej RoweLove Rataje. Jeden z fragmentów powstaje wzdłuż ulicy Inflanckiej, przy os. Lecha i Trasie Kórnickiej. Od poniedziałku piesi muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu właśnie przy Trasie Kórnickiej.

Do końca czerwca w ramach projektu RoweLove Rataje zakładającego budowę sieci nowych ścieżek rowerowych na Ratajach, mają powstać kolejne fragmenty trasy. Budowa trwa obecnie na terenie przyszłego Parku Rataje, a także przy ulicy Inflanckiej. W tej drugiej lokalizacji od poniedziałku piesi będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

- Zamknięty zostanie chodnik od ul. Inflanckiej do Trasy Kórnickiej oraz chodnik od ul. Piaśnickiej do Trasy Kórnickiej. Pieszych prosimy o poruszanie się wyznaczonymi przejściami wzdłuż Trasy Kórnickiej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM wyjaśniają, że w ramach inwestycji powstanie ponad 300-metrowy odcinek ścieżki od ulicy Wiatracznej do Piaśnickiej. - Ze względu na ograniczone miejsce powstającej ścieżki wykonawca wykona wykop wąskoprzestrzenny, w którym zamontowane zostaną 6-metrowe ścianki szczelne. Docelowo będą stanowiły część muru oporowego zabezpieczającego skarpę wykopu - dodają.

Wzdłuż nowej ścieżki zasadzonych zostanie 30 drzew, pojawi się tu nowy trawnik. Dodatkowo zamontowane zostaną ławki i oświetlenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro