Reklama

Jan Urban: sędzia popełnił błąd. Nie mam pretensji do zawodników

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Trener Jan Urban nie mógł być po spotkaniu z Jagiellonią Białystok w dobrym humorze. Nie krytykował jednak swoich zawodników, wypominał ponadto błąd popełniony przez arbitra.

Mistrz Polski poległ 0:2. - Mecz z Jagiellonią może nie wyglądał tak, jakbyśmy się tego spodziewali. Wiedzieliśmy, że rywal gra bardzo dobrze z kontry. Nie ustrzegliśmy się błędu przy szansy Cernycha, której nie wykorzystał. Nie mieliśmy jednak prawa stracić bramki na 0:1, popełniliśmy błąd - komentował Jan Urban.
Druga bramka padła po rzucie karnym. - Dla mnie w życiu to nie jest rzut karny. Gdyby nie było tam Karola Linettego, to zawodnik by nigdy nie doszedł do tej piłki. Wiedzieliśmy, że od tego momentu będzie trudno, a rywal tym bardziej będzie grać z kontry. Generalnie się ich jednak ustrzegliśmy - komentował szkoleniowiec.
Trener nie miał zamiaru szukać kozłów ofiarnych. - Nie mogę powiedzieć, że ktoś zawiódł czy grał poniżej możliwości. Do końca staraliśmy się zdobyć gola. Nie stworzyliśmy sobie jednak klarownych sytuacji. Napotkaliśmy rywala potrafiącego bardzo dobrze grać mając pozytywny wynik i nie byliśmy w stanie strzelić bramki kontaktowej - stwierdził. - Nie mam większych pretensji do zawodników, bo dali z siebie wszystko - dodał.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro