Reklama
Reklama

Poznaniacy na manifestacji KOD-u w Warszawie. W obronie Lecha Wałęsy

fot. PAP/Marcin Obara  
fot. PAP/Marcin Obara  

Na zorganizowaną w sobotę w Warszawie manifestacje Komitetu Demokracji wybrali się też mieszkańcy Wielkopolski. Manifestowali między innymi w obronie Lecha Wałęsy.

27 lutego spotkamy się na marszu "My, Naród!". Naród, czyli wszyscy, którzy żyją w Polsce, którzy czują się z Polską związani, którzy wiążą z Polską swoją przyszłość. Nie dajmy sobie odbierać właściwego znaczenia słowa naród. Nie dajmy go zawłaszczyć tym, którzy chcą dzielić i wykluczać. Dla nas słowo naród brzmi dumnie. Bo zaprasza do wspólnoty. Wspólnoty otwartej, szczerej i gościnnej. Wspólnoty, w której każdy znajdzie swoje miejsce - zapowiadał Zdzisław Kałek, rzecznik prasowy KOD_WIELKOPOLSKIE.

Zamanifestujemy że naród stoi na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, na straży porządku prawnego, na straży demokracji. I że nie damy się przez wykluczające myślenie, przez łamanie zasad, przez lęki, frustracje i obawy przed światem, wykluczyć z wspólnoty europejskich państw, budowanej na wartościach liberalnej demokracji. Nie pozwolimy, żeby w Polsce zapanowała dyktatura większości! - dodał.

W sobotę na marsz Komitetu Obrony Demokracji wybrali się również działacze z Wielkopolski. Jak poinformowało Radio Merkury - pojechało 350 osób z Poznania i niemal tysiąc z Wielkopolski. Manifestujący odnoszą się również do ujawnionych przez IPN teczek mających dowodzić współpracy Lecha Wałęsy z SB. Działacze KOD demonstrowali między innymi w obronie byłego prezydenta.

Marsz rozpoczął się o godzinie 13.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro