Reklama

Remont torowiska na Podgórnej od 1 marca: utrudnienia także dla kierowców

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Nie tylko pasażerowie tramwajów będą musieli się mierzyć z utrudnieniami spowodowanymi remontem torowiska tramwajowego na ulicy Podgórnej. Fragment ulicy zostanie także wyłączony z ruchu kołowego.

Od wtorku, 1 marca, remontowane będzie torowisko na ulicy Podgórnej w centrum Poznania. 8 linii tramwajowych pojedzie zmienionymi trasami (szczegóły TUTAJ).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Prace spowodują utrudnienia także w ruchu kołowym. - W związku z remontem torowiska i usuwaniem awarii kanału sanitarnego nastąpi całkowite zamknięcie fragmentu ul. Podgórnej w rejonie pl. Wiosny Ludów oraz zamknięcie części skrzyżowania z ul. Szkolną - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Kierowcy nie będą mogli skręcać w prawo z ulicy Strzeleckiej (w stronę ulicy Podgórnej i pl. Wiosny Ludów).

Wjazd na ulicę Podgórną będzie się odbywać od strony Al. Marcinkowskiego - auta będą mogły parkować w tym miejscu, a także zawracać, by wyjechać w kierunku pl. Wolności. Objazd wyłączonego z ruchu fragmentu ul. Podgórnej od strony ulicy Strzeleckiej będzie się odbywać ulicami Krysiewicza, Piekary i Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego. - Na czas prac sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i pl. Wiosny Ludów zostanie wyłączona i pojawią się tam ograniczenia w ruchu pieszych - dodaje.

Remont torowiska ma potrwać do 17 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro