Reklama
Reklama

Młodzież Wszechpolska nie chce Centrum Kultury Arabskiej w Poznaniu

Młodzież Wszechpolska protestuje przeciwko deklaracji miasta o przeznaczeniu jednego z lokali komunalnych na Arabskie Centrum Kulturowe. Happening w tej sprawie, wszechpolacy zorganizowali w środę na ulicy Półwiejskiej.

Jak już wcześniej informowaliśmy kilka tygodni temu pojawił się pomysł stworzenia w Poznaniu Centrum Kultury Arabskiej. Okazało się, że prośbę o utworzenie takiego centrum wyszedł od uczestników spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. W spotkaniu uczestniczył również Arkadiusz Stasica - Prezydent wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom, zobowiązując się do sprawdzenia sytuacji i ustalenia, czy ZKZL ewentualnie dysponowałby odpowiednim miejscem - wyjaśniała Hanna Surma, rzeczniczka UM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Swój sprzeciw wyrazili dziś członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spotkali się na ulicy Półwiejskiej. Przy muzyce charakterystycznej dla krajów arabskich, przeplatanej wystrzałami z karabinów, w muzułmańskich strojach starali się przekonać przechodniów aby podpisali petycję przeciwko sprowadzaniu do Polski uchodźców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro