Reklama

Niezwykłe znalezisko: sprawny karabin maszynowy z czasów II wojny światowej i komplet amunicji

fot. Policja
fot. Policja

Do niezwykłego odkrycia doszło w poniedziałek na terenie należącym do PKP w Koźminie Wielkopolskim. Podczas rozbiórki starej piwnicy znaleziono w niej niemiecki karabin maszynowy MG 42 z okresu II wojny światowej oraz ponad 800 sztuk amunicji. Broń jest w doskonałym stanie.

W poniedziałek przed południem krotoszyńska policja została poinformowana o odkryciu dokonanym na terenie należącym do PKP w Koźminie Wielkopolskim. - Zgłaszającym był właściciel firmy, która zajmowała się rozbiórką starej piwnicy. Tłumaczył, że znaleziono broń maszynową i amunicję podczas rozbiórki fundamentów po starej piwnicy - wyjaśnia Piotr Szczepaniak z policji w Krotoszynie.

Prace wyburzeniowe trzeba było wstrzymać i zabezpieczyć znalezisko do momentu przyjazdu patrolu saperskiego. - Ustalono, że był to karabin maszynowy MG 42 o kalibrze 7,92 mm wraz z trzema skrzynkami metalowymi z amunicją w ilości 867 sztuk - dodaje. To broń, która była używana przez Niemców w czasie II wojny światowej.

- Patrol saperski zabrał amunicję, a broń z uwagi na jej doskonały stan i sprawność techniczną oraz posiadanie wszystkich cech broni bojowej zabezpieczono celem wykonania badań balistycznych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro