Reklama
Reklama

Inflancka: wybudują ścieżkę rowerową, wycinają drzewa

fot. Katarzyna
fot. Katarzyna

Wzdłuż ulicy Inflanckiej, na wysokości os. Lecha, do końca czerwca powstanie nowy odcinek trasy rowerowej w ramach projektu RoweLove Rataje. Mieszkańcy skarżą się, że wycinane są tu drzewa i krzewy.

Już we wtorek pisaliśmy o trwających obecnie pracach związanych z budową nowych tras rowerowych na Ratajach. Te budowane są na terenie przyszłego Parku Rataje, a także wzdłuż ulicy Inflanckiej, na wysokości osiedla Lecha (więcej TUTAJ).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W ramach budowy trasy przy ulicy Inflanckiej obecnie wycinane są tu drzewa, co nie podoba się mieszkańcom. - Przy ulicy Inflanckiej i os. Lecha trwa wycinka drzew i krzewów. Ścieżka pieszo rowerowa miała wg projektu iść dołem, starymi torami kolejowymi aż do przejścia przez tory tramwajowe. Bez niszczenia zieleni. Zamiast tego trwa nieodwracalna demolka - drzew i krzewów. Dlaczego - pyta nasza czytelniczka Katarzyna.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi, które nadzorują inwestycję. - Przedmiotowa wycinka drzew nastąpiła w ramach realizacji kolejnego etapu inwestycji RoweLove Rataje i wykonywana jest zgodnie z decyzją urzędników zezwalającą na usunięcie 13 drzew w rejonie ul. Inflanckiej - przyznaje Krzysztof Kaczanowski z PIM.

Drzewa znikną, ale pojawią się nowe. - W zamian, do 30 czerwca, muszą zostać wykonane nasadzenia rekompensacyjne w postaci 31 drzew ozdobnych na terenie nieruchomości, z której nastąpiła wycinka - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro