Reklama
Reklama

Inflancka: wybudują ścieżkę rowerową, wycinają drzewa

fot. Katarzyna
fot. Katarzyna

Wzdłuż ulicy Inflanckiej, na wysokości os. Lecha, do końca czerwca powstanie nowy odcinek trasy rowerowej w ramach projektu RoweLove Rataje. Mieszkańcy skarżą się, że wycinane są tu drzewa i krzewy.

Już we wtorek pisaliśmy o trwających obecnie pracach związanych z budową nowych tras rowerowych na Ratajach. Te budowane są na terenie przyszłego Parku Rataje, a także wzdłuż ulicy Inflanckiej, na wysokości osiedla Lecha (więcej TUTAJ).

W ramach budowy trasy przy ulicy Inflanckiej obecnie wycinane są tu drzewa, co nie podoba się mieszkańcom. - Przy ulicy Inflanckiej i os. Lecha trwa wycinka drzew i krzewów. Ścieżka pieszo rowerowa miała wg projektu iść dołem, starymi torami kolejowymi aż do przejścia przez tory tramwajowe. Bez niszczenia zieleni. Zamiast tego trwa nieodwracalna demolka - drzew i krzewów. Dlaczego - pyta nasza czytelniczka Katarzyna.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi, które nadzorują inwestycję. - Przedmiotowa wycinka drzew nastąpiła w ramach realizacji kolejnego etapu inwestycji RoweLove Rataje i wykonywana jest zgodnie z decyzją urzędników zezwalającą na usunięcie 13 drzew w rejonie ul. Inflanckiej - przyznaje Krzysztof Kaczanowski z PIM.

Drzewa znikną, ale pojawią się nowe. - W zamian, do 30 czerwca, muszą zostać wykonane nasadzenia rekompensacyjne w postaci 31 drzew ozdobnych na terenie nieruchomości, z której nastąpiła wycinka - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro