Reklama
Reklama

Program 500 zł na dziecko: 1,6 miliarda zł dla Wielkopolski

We wtorek przez cały dzień w Urzędzie Wojewódzkim trwało szkolenie dla pracowników gmin, którzy będą odpowiedzialni za przyjmowanie wniosków oraz wypłacanie świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus". Do końca roku Wielkopolska otrzyma na ten cel ponad 1,6 miliarda zł, a wsparcie przeznaczone będzie dla blisko 349 tysięcy dzieci.

To pierwszy tak szeroki i systemowy program, dlatego bardzo ważne jest, by samorządy uzyskały właściwe wsparcie, a także były dobrze przygotowane do jego realizowania - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wicewojewoda już dziś zapowiedziała, że już dziś samorządy otrzymały część środków na realizowanie Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Samorządy już rozpoczęły staranie o to, by program mógł bez przeszkód ruszyć 1 kwietnia. Według zapowiedzi do końca roku Wielkopolska otrzyma na ten cel ponad 1,6 miliarda zł a wsparcie przeznaczone będzie dla blisko 349 tysięcy dzieci.

Uruchomiona została też specjalna infolinia. Ta forma wsparcia dla samorządów przy organizacji "Rodziny 500 plus" dostępna będzie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim już od jutra. Pod czynnym od godziny 10:00 numerem 61854 11 77 urzędnicy i rodzice będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania o organizację i realizację programu - informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro