Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Poznań w 1945 i dziś na fotomontażach

KaT
wtorek, 23.02.2016 r.
godz. 08.03
KaT | wtorek, 23.02.2016 r., godz. 08.03
Poznań w 1945 i dziś na fotomontażach
fot. City Event Poznań

We wtorek przypada 71. rocznica zakończenia niemieckiej okupacji i walk o Poznań. Już w poniedziałek pokazywaliśmy archiwalny film z Cytadeli, która była ostatnim punktem oporu wojsk niemieckich. Dziś prezentujemy niezwykłe fotomontaże, na których współczesny Poznań zestawiono ze zdjęciami z 1945 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na wtorek zaplanowano oficjalne uroczystości w związku z 71. rocznicą zakończenia niemieckiej okupacji i walk o Poznań. Walki o wyzwolenie naszego miasta trwały od 24 stycznia 1945 roku, a ostatnim punktem oporu wojsk niemieckich była Cytadela, którą udało się wyzwolić 23 lutego. - W związku z tym wydarzeniem, prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak złoży kwiaty na Cmentarzu Komunalnym na Miłostowie w kwaterach: żołnierzy polskich, radzieckich oraz niemieckich - informuje Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta. Kolejne uroczystości zaplanowano na 12.00 na Cytadeli.


W niezwykły sposób rocznicę postanowili uczcić członkowie City Event Poznań, agencji eventowej zajmującej się organizacją nietypowych eventów w mieście. - Przygotowaliśmy fotomontaże zdjęć historycznych z bitwy na współczesnym tle opatrzonych cytatem naocznych świadków sytuacji uwiecznionych na zdjęciu lub bardzo im podobnych - wyjaśnia Piotr Oźmina z City Event Poznań. - Idea była taka, aby ożywić wspomnienia Bitwy o Poznań, uświadomić i pokazać poznaniakom, co działo się w doskonale znanych im miejscach. Czegoś takiego nie zrobił jeszcze nikt w Poznaniu - dodaje.

Zobacz niezwykłe zdjęcia. Więcej fotografii TUTAJ.

Reklama