Reklama

Nowy Szpital Dziecięcy z prawomocną decyzją środowiskową

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego Szpitala Dziecięcego w naszym mieście. Uprawomocniła się decyzja środowiskowa, która pozwala na staranie się o uzyskanie decyzji lokalizacyjnej. Obiekt ma być gotowy w 2019 roku.

Miesiąc temu pisaliśmy, że wciąż nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa nowego Szpitala Dziecięcego. Wówczas oczekiwano na niezbędną decyzję środowiskową. Dziś decyzja nie tylko jest wydana, ale też uprawomocniła się.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Decyzja środowiska to kolejny krok ku rozpoczęciu budowy. Teraz można się starać o uzyskanie decyzji lokalizacyjnej. Gdy inwestor otrzyma kolejną decyzję, możliwe będzie ogłoszenie konkursu na projekt szpitala.

Dziś planuje się, że budowa szpitala przy ulicy Lutyckiej będzie mogła ruszyć na początku 2017 roku, a inwestycja zakończy się w 2019 roku. W obiekcie znaleźć ma się blisko 400 łóżek, a prace pochłoną około 300 milionów złotych. 75% kosztów ma pokryć Unia Europejska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro