Reklama

Kolejki przed Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Obcokrajowcy legalizują pobyt

Do naszej redakcji dotarła informacja o kłopotach osób, które chcą załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców WUW przy Placu Wolności. Chodzi o cudzoziemców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt w Polsce. Rano stoją w sporych kolejkach.

- Codziennie jest taka kolejka przed Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego. Ludzie przyjeżdżają np. z Piły i są tu o 10.00 rano. Dowiadują się, że dopiero jutro będą nowe numerki. Muszą czekać, zostać na noc i rano przyjść około 6.00 rano - wyjaśnia nasz czytelnik.

Rzeczywiście przed budynkiem wydziału przy Placu Wolności w poniedziałek rano był spory tłok. - Kolejka ustawia się głównie do oddziału zajmującego się sprawami cudzoziemców - mówi Tomasz Stube, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego. - Cudzoziemcy pojawiają się przed siedzibą wydziału wcześnie rano i czekają na wydawanie numerków. Obserwujemy, że największy tłok występuje tu w poniedziałki, gdy oddział zaczyna pracę o 9.30 - dodaje.

Z każdym miesiącem do Poznania przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt w Polsce. - To przede wszystkim obywatele Ukrainy. Wszystkie osoby, które przyszły dziś do wydziału zostaną obsłużone. Zatrudniliśmy dodatkowe osoby, by poradzić sobie z obsługą wzmożonego ruchu. Mamy też dodatkową powierzchnię lokalową. Robimy wszystko, by obsługa odbywała się jak najsprawniej - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro