Reklama
Reklama

Os. Batorego: ktoś rozrzucił na trawie kiełbasę z gwoździami

fot. Monika Jezierska / Zaginione/Znalezione zwierzęta - Poznań i okolice Facebook
fot. Monika Jezierska / Zaginione/Znalezione zwierzęta - Poznań i okolice Facebook

Właściciele psów z Poznania ostrzegają się w internecie przed niebezpieczeństwami czyhającymi na ich czworonogi. Ostatnia informacja dotyczy kiełbasy z gwoździami rozrzuconej na os. Batorego.

Grupa "Zaginione/Znalezione zwierzęta - Poznań i okolice" działa na Facebooku od dłuższego czasu. Głównie pojawiają się tutaj informacje o zaginionych lub znalezionych pupilach - psach czy kotach. Internauci szukają tu także pomocy w kryzysowych sytuacjach związanych ze "zwierzęcymi kłopotami".

Ale grupa to także miejsce, gdzie pojawiają się ostrzeżenia dotyczące niebezpieczeństw pojawiających się w mieście groźnych dla zwierzaków. W niedzielę mieszkanka osiedla Batorego na Piątkowie umieściła tu post z ostrzeżeniem o "pułapce na psy", która pojawiła się na tym terenie.

- Uwaga! Poznań, os. Batorego okolice przy torach - ktoś rozrzucił kiełbasę z gwoździami! Tydzień temu leżały tu kulki mięsa prawdopodobnie z trucizna, teraz gwoździe w kiełbasie - informuje Monika. Na potwierdzenie swoich słów dodała zdjęcie kiełbasy, do której ktoś nawpychał gwoździ.

Zdaniem Moniki nie jest to pierwszy taki przypadek w tej okolicy. W ubiegłym tygodniu na osiedlu pojawiły się "kulki z mięsa". - Zgłosiłam to administracji budynku i to sprzątnęli - zaznacza.

Mieszkanka przyznaje, że kiełbasę zauważoną na osiedlu sprzątnęła. Nie wiadomo jednak czy nie ma jej w innych miejscach. Warto więc uważać na swoje czworonogi w tym rejonie. Sprawę zgłoszono straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro